Ranking kart debetowych

credit-card-1104960_1280

Powiązane

  • Brak powiązanych wpisów.

W dzisiejszych czasach karta debetowa używana jest przez wiele osób każdego dnia. Sięgają po nią częściej niż po gotówkę, bo tak jest wygodniej. Zwykle jest ona wydawana klientom, którzy założyli w danym banku konto. Oczywiście podjęcie decyzji, którą kartę warto mieć nie jest wcale proste, ze względu na bardzo duży ich wybór. Już w ramach jednego banku jest najczęściej kilka rodzajów kart. Na pewno najpierw warto zastanowić się co jest dla nas istotne, a następnie sprawdzić przynajmniej kilka ofert, zwracając uwagę na ich plusy i minusy. Jak można zrobić to najszybciej? Pomocny będzie ranking kart debetowych, taki na przykład jak ten poniżej.

Karta debetowa dla Klientów Indywidualnych – Idea Bank informacje ogólne

Jest to nowoczesna karta, którą można płacić zbliżeniowo. Transakcje wykonywane online są odpowiednio zabezpieczone, gdyż trzeba je potwierdzać kodem przesłanym smsem. Jeśli tylko posiada się już konto w Idea Banku, kartę można otrzymać w oddziale Idea Hub w ciągu paru chwil. Jej wydanie jest bezpłatne. Prowadzenie rachunku również może być darmowe, pod warunkiem, że co miesiąc dokona się przy użyciu karty transakcji na kwotę co najmniej 100 zł. Posiadacze karty płatniczej Idea Banku uzyskują dostęp do Mobilnego Wpłatomatu, który można zamawiają potem w dowolne miejsce. Poza tym można korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju za 0 zł.

Podobne warunki dotyczą karty debetowej dla firm, ale żeby uniknąć miesięcznej opłaty 4,99 zł, trzeba dokonać więcej transakcji bezgotówkowych, bo mają opiewać na kwotę co najmniej 400 zł

Karta debetowa Mastercard Debit – Alior Bank informacje ogólne

Wydawana jest ona do konta Wyższej Jakości – od ręki i bezpłatnie. Dzięki niej można wypłacać za darmo pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce, bezpłatne jest również korzystanie z wpłatomatów. Karta pozwala na dostęp do usługi Płać i wypłacaj, która polega na wypłacaniu pieniędzy w czasie dokonywania transakcji bezgotówkowej. Prowadzenie rachunku jest darmowe, pod warunkiem, że w ciągu miesiąca wpłynie na niego 2 500 zł lub za pomocą karty debetowej zostaną wykonane transakcje bezgotówkowe na co najmniej 700 zł. Posiadacze karty Mastercard Debit mogą bez problemu otrzymać limit odnawialny w wysokości 100 000 zł. Jednak za przyznanie limitu, jak również jego przedłużenie czy zwiększenie, płaci się 2%.

Karta debetowa Debit MasterCard Gold – Bank BPH informacje ogólne

Otrzymuje się ją do Maksymalnego Konta. Dzięki niej klient ma darmowy dostęp do płatności internetowych, zbliżeniowych czy Cash Back. Wypłaty z bankomatów są również bezpłatne i dotyczy to zarówno punktów krajowych, jak i zagranicznych. Co prawda opłata za obsługę rachunku jest dość wysoka, bo wynosi 19,99 zł, ale wystarczy zadbać o to, aby co miesiąc na konto wpływała określona suma pieniędzy i wówczas będzie ono darmowe. Poza tym można korzystać z bezpłatnego pakietu usług assistance i z ubezpieczenia w podróży. Posiadacze tej karty mogą starać się o przyznanie limitu debetowego, który ustalany jest indywidualnie. Prowizja za przyznanie i odnowienie limitu wynosi 2%, ale tylko dla kwot powyżej 5 000 zł, dla niższych wynosi 0%. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w przypadku utraty karty zapłacimy sporo za duplikat.

Karta debetowa MasterCard Omni – Bank Zachodni WBK informacje ogólne

Jest to jedna z kart, które mogą być wydane do Konta Godnego Polecenia. Daje ona dostęp do programu rabatowego, w którym bierze udział wiele sklepów i punktów usługowych. Bardzo wygodna jest też możliwość korzystania z usługi Cash Back – wypłata pieniędzy podczas dokonywania płatności w sklepie. W przypadku karty MasterCard Omni użyta została technologia PayPass, a kolejna jej zaleta to możliwość wypłacania pieniędzy ze wszystkich bankomatów w kraju. Posiadacze tej karty debetowej mogą korzystać z usług Chargeback i 3D-Secure, które krótko mówiąc pozwalają na wykonywanie bezpiecznych zakupów, w sklepach i w sieci. Jednak za te wszystkie udogodnienia trzeba płacić co miesiąc ustaloną stawkę. Poza tym Cash Back, sprawdzanie salda w bankomatach i wypłaty z bankomatów za granicą są płatne. Można skorzystać z limitu debetowego.

Karta debetowa Mastercard – Getin Bank informacje ogólne

Karta ta dostępna jest dla osób, które posiadają konto Genin UP. Wydawana jest bezpłatnie, a za obsługę płaci się miesięcznie 6,99 zł, chyba że spełni się odpowiednie warunki, co nie jest trudne. Wypłaty i wpłaty w bankomatach oraz wpłatomatach Euronet są darmowe. Jednak w przypadku korzystania z innych bankomatów lub wypłacania pieniędzy za granicą płaci się prowizję, odpowiednio 3,5% i 4,5% wartości transakcji. W pierwszym przypadku ma to być minimalnie 5 zł, a w drugim 10 zł. Za to można za darmo zastrzec kartę lub zmienić PIN. Karta debetowa Mastercard pozwala na dokonywanie transakcji zbliżeniowych. Poza tym jej posiadacze mogą otrzymać limit debetowy do 50 000 zł. Za jego przyznanie płaci się 0,25% kwoty kredytu miesięcznie, a za przedłużenie 1%. Środki te mogą być wydane na dowolny cel. Poza tym w przypadku dokonania wpłaty na konto jest to równoznaczne ze spłatą debetu. Wówczas w razie potrzeby znów można korzystać z większego limitu debetowego dla karty.

Dodaj komentarz