Ranking kont oszczędnościowych cz. 1

Lokaty i konta oszczędnościowe to bezpieczne sposoby na to, aby systematycznie powiększać swój kapitał. Zwykle, żeby otworzyć rachunek oszczędnościowy trzeba mieć konto osobiste w wybranym banku. Bywa też tak, że dzięki jego posiadaniu można liczyć na możliwość skorzystania z promocyjnych warunków.

Więcej na temat kont firmowych w artykule http://rankingi-bankowe.pl/ranking-kont-firmowych/

Jeśli chodzi o oferty kont oszczędnościowych poszczególnych banków, różnią się one przede wszystkim wysokością oprocentowania. Oczywiście dobrze jest sprawdzić i porównać również koszty prowadzenia rachunku. Nawet, kiedy posiada się już rachunek oszczędnościowy warto co jakiś czas robić przegląd innych ofert. W jaki sposób? Można wpisać do wyszukiwarki internetowej zarówno „konto oszczędnościowe gdzie założyć”, jak i „konto osobiste gdzie założyć”. W ten sposób ma się dostęp do rankingów najkorzystniejszych propozycji dotyczących obu tych, często ze sobą powiązanych, produktów. Zwykle można pośród nich znaleźć ofertę Idea Banku.

Najlepsze oferty dotyczące kont oszczędnościowych

Jeśli chodzi o Idea Bank, to na uwagę na pewno zasługują Konto Zośka oraz Konto Zyskowne. Jednak można wziąć pod uwagę również Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse czy EKOprofit w BOŚ Banku, które wypadają bardzo dobrze w najnowszych rankingach. Podobnie jest w przypadku Konta Oszczędnościowego w BGŻ Optima oraz w Banku Millenium, Pracowitego Konta Oszczędnościowego w Banku BPH czy db Konta Oszczędnościowe Plus w Deutsche Banku.

Konta oszczędnościowe w poszczególnych bankach – warunki

Konto oszczędnościowe – Idea Bank, Konto Zyskowne oferta ogólna

Żeby je założyć trzeba mieć rachunek osobisty Konto Idealne w Idea Banku. Oprocentowanie środków na koncie może wynosić aż 2,8%, co dotyczy kwot do 10 000 zł. Dla kwot 10 000 zł – 50 000 zł jest to 2%, 50 000 zł – 100 000 zł 2,2%, powyżej 100 000 zł 2,3%. Natomiast jest to oprocentowanie promocyjne i żeby je uzyskać trzeba mieć odpowiednie wpływy na konto, czyli minimalnie 1 000 zł w ciągu miesiąca oraz dokonać transakcje kartą debetową na przynajmniej 100 zł miesięcznie. Otwarcie konta, jego prowadzenie, a także dokonanie pierwszego przelewu zewnętrznego w miesiącu są bezpłatne. Za kolejne przelewy zewnętrzne płaci się 5 zł.

Konto oszczędnościowe – Idea Bank, Konto Zośka oferta ogólna

Dostępne dla osób, które mają już Konto Idealne w Idea Banku. Jeśli zostaną spełnione odpowiednie warunki, wówczas oprocentowanie wynosi 3%. Chodzi o to, żeby w każdym miesiącu utrzymać przynajmniej 10% wartości średniego salda z miesiąca poprzedniego. Oprocentowanie odnosi się do środków stanowiących 110% ostatniego średniomiesięcznego salda z zeszłego miesiąca. Odpowiedni system transakcyjny robi wszystkie tego rodzaju obliczenia za właściciela konta. Jego otwarcie i prowadzenie kosztuje 0 zł.

Konto oszczędnościowe – Orange Finanse oferta ogólna

Dla kwot do 10 000 zł oprocentowanie, przez trzy miesiące, wynosi 3,5%. Dla większych kwot jest niższe. Jednak, żeby mieć szansę na tak korzystne warunki trzeba do 16 czerwca 2016 roku założyć Konto Osobiste w Orange Finanse. Można wówczas skorzystać z promocji Dobry start z Orange Finanse. Nie można otwierać więcej niż jednego rachunku oszczędnościowego. Jego prowadzenie jest bezpłatne, a jeśli chodzi o przelewy, to oprócz pierwszego w miesiącu (za 0 zł), płaci się za nie po 5 zł.

Konto oszczędnościowe – BOŚ Bank, Konto EKOprofit oferta ogólna

Osoby dysponujące kontem w BOŚ Banku, na które wpływa miesięcznie przynajmniej 1 000 zł oraz posiadające kartę debetową mogą uzyskać oprocentowanie konta oszczędnościowego 3,25%. Jeśli podane warunki nie zostaną spełnione, to oprocentowanie wynosi 2,75%. W obu przypadkach dotyczy to kwot do 50 000 zł. Promocja obowiązuje przez 5 miesięcy, następnie naliczane jest oprocentowanie standardowe. Założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne, pierwszy przelew w miesiącu również. Za każdy następny płaci się 10 zł, chyba że ma formę zlecenia stałego, wtedy 5 zł.

Konto oszczędnościowe – BGŻ Optima oferta ogólna

Oprocentowanie konta wynosi 2,6% dla kwot 1 zł – 150 000 zł i 1,8% dla nadwyżki ponad podaną kwotę. Dotyczy to wyłącznie nowych środków Jednocześnie istnieje możliwość skorzystania z Lokaty Bezkarnej, którą zakłada się na 3 miesiące, a oprocentowanie kwoty do 20 000 zł wynosi 3,2% w skali roku. Koszt założenia rachunku, jego prowadzenia oraz przelewów wynoszą 0 zł.

 

Dodaj komentarz