Ranking kredytów hipotecznych cz.2

O ofercie kredytów hipotecznych PKO Banku Polskiego, mBanku, Millenium Banku, Alior Banku i Banku BPH pisaliśmy już w artykule http://rankingi-bankowe.pl/ranking-kredytow-hipotecznych/. Poniżej przedstawiamy ofertę Banku Zachodniego, BGŻ BNP Paribas, Raiffaisen Polbanku, Deutsche Banku, Credit Agricole.

Kredyt hipoteczny – Bank Zachodni WBK oferta ogólna

W tym przypadku wstępna decyzja o przyznaniu kredytu podejmowana jest naprawdę wyjątkowo szybko, bo już w ciągu 15 minut. Jeśli jest pozytywna można spłacać go przez 30 lat. Maksymalna kwota kredytu przyznanego w złotówkach stanowi do 90% wartości nieruchomości, a w euro do 80%. Przy spełnieniu odpowiednich warunków prowizja może wynieść 0%, a marża 1,69%.

Kredyt hipoteczny – BGŻ BNP Paribas oferta ogólna

Kredyt hipoteczny z niską marżą – tak reklamuje swój produkt BGŻ BNP Paribas, a może wynieść ona już 1,5%. Do tego prowizja od 0%, możliwość spłaty w ratach równych albo malejących oraz w razie potrzeby wakacje kredytowe raz do roku. Minimalna kwota kredytu, jaki można zaciągnąć wynosi 50 000 zł.

Kredyt hipoteczny – Raiffaisen Polbank oferta ogólna

Raiffaisen Polbank z każdym klientem ustala indywidualne warunki spłaty. Kredyt może być udzielony na 30 lat, z uwzględnieniem 24 miesięcy karencji w spalcie kapitału. Jego minimalna kwota to 50 000 zł, a maksymalna uzależniona jest od potrzeb klienta. Udzielany w PLN, EUR oraz USD.

Kredyt hipoteczny – Deutsche Bank oferta ogólna

Z kolei Deutsche Bank udziela kredyty na zakup mieszkania w PLN, EUR i GBP. Marża od 1,84%, prowizja od 0%. Minimalna wartość 20 000 zł, a maksymalna do 90% wartości kupowanej nieruchomości. Istnieje możliwość rozłożenia rat, stałych lub malejących, na 35 lat. Do 30% kwoty kredytu, ale nie więcej niż 100 000 zł, można przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyt hipoteczny – Credit Agricole oferta ogólna

Oferta banku Credit Agricole obejmuje okres kredytowania do 35 lat i maksymalną wartość kredytu do 80% wartości nieruchomości. Udzielany jest w PLN. Jeśli chodzi o prowizję banku może ona wynieść 0%, a marża 1,7%.

Natomiast, jeśli podsumuje się całkowity koszt kredytu, to Credit Agricole nie wypada najkorzystniej na tle opisanych wyżej banków. Pod tym względem przoduje PKO Bank Polski.

Warto dodać jeszcze na koniec, że istnieje również taki produkt jak pożyczka hipoteczna, która może być przeznaczona na dowolny cel. Jest tańsza niż kredyt gotówkowy, ale jednocześnie jej zaciągnięcie wiąże się z większym ryzykiem dla pożyczkobiorcy – chodzi oczywiście o zabezpieczenie w postaci hipoteki.

 

 

Dodaj komentarz