Ranking kredytów hipotecznych cz.1

Zanim ktoś zdecyduje się na kredyt hipoteczny, powinien bez wątpienia bardzo dobrze się zastanowić oraz dokładnie przeanalizować swoją sytuację. To poważne i długoterminowe zobowiązanie, a jego zabezpieczeniem jest hipoteka nieruchomości, która w razie problemów ze spłacaniem kredytu może przejść w posiadanie banku. Zwykle zaciągnięcie takiego zobowiązania związane jest z planami dotyczącymi zakupu mieszkania czy budowy domu, więc rzeczywiście ciężko je zrealizować bez odpowiedniego wsparcia finansowego ze strony banku. Natomiast na pewno ważne jest to, którą ofertę się wybierze. Pewną pomocą może być ranking kredytów hipotecznych, bo z jednej strony zawiera on zawsze najważniejsze informacje na temat poszczególnych propozycji, a z drugiej sugeruje od razu, na które banki warto zwrócić uwagę. Poniżej kilka opisów przygotowanych w tym kontekście.

Kredyt hipoteczny – PKO Bank Polski oferta ogólna

Kredyt „Własny kąt”, czyli kredyt hipoteczny w PKO Banku Polskim umożliwia sfinansowanie nawet 90% wartości nieruchomości. Raty mogą być rozłożone na 35 lat, a raz w roku możliwe są wakacje kredytowe. Można negocjować warunki kredytu, a prowizja banku wynosi od 0% do 3,5%. Poza tym nawet 25% kwoty kredytu może być przeznaczone na dowolny cel. PKO Bank Polski nie wymaga odpisu z księgi wieczystej, jeśli tyko można znaleźć nieruchomość w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych.

Kredyt hipoteczny – mBank oferta ogólna

W przypadku zaciągania kredytu hipotecznego w mBanku, również można liczyć na to, że jego wartość pokryje do 90% kosztów nieruchomości. Minimalna kwota kredytu wynosi 80 100 zł. Jeśli raty zostaną rozłożone nawet na 35, to i tak można spłacić zobowiązanie wcześniej. Prowizja banku wynosi 0% – 4%, natomiast wycena nieruchomości jest darmowa.

Kredyt hipoteczny – Millenium Bank oferta ogólna

Millenium Bank także proponuje okres kredytowania do 35 lat i maksymalną wartość kredytu do 85% wartości nieruchomości. Wysokość prowizji wynosi od 0% do 2%, a marże są niższe o ok. 0,5% od standardowych. W przypadku spłaty kredytu po 4 latach nie pobiera się opłaty. Bank akceptuje wiele rozmaitych źródeł dochodu.

Kredyt hipoteczny – Alior Bank oferta ogólna

Jeśli chodzi o warunki Alior Banku dotyczące kredytu hipotecznego, to można go zaciągnąć na 30 lat, na 80% wartości nieruchomości. Wstępna decyzja o jego przyznaniu zapada nawet w ciągu 1 dnia. Prowizja banku wynosi od 0% do 5%. Spłata raty kapitału może być zawieszona do 6 miesięcy w roku.

Kredyt hipoteczny – Bank BPH oferta ogólna

Pokrycie 80% wartości nieruchomości, spłata rat przez 30 lat, miesięczne wakacje kredytowe, niższa marża dla dotychczasowych klientów – to podstawowe warunki kredytu hipotecznego w Banku BPH. Standardowa prowizja wynosi 5%.

 

Dodaj komentarz